f 1KIRGIZSKO/CHOLPON-ATA - V dňoch 3. a 4. septembra 2016 sa v Kirgizsku konali 2. majstrovstvá sveta v mas-wrestlingu.Tieto majstrovstvá v preťahovaní pákou sa konali v meste Cholpon-ata vr ámci World Nomad Games 2016.

Slovenská asociácia silových atlétov a mas-wrestlingu,ktorá sídli v Dunajskej Strede tiež reprezentovala Slovensko na týchto majstrovstvách sveta. Bohužial pre nedostatok financií sa podarilo poslať iba jedného pretekára Attilu Kitanoviča. Attila sa venuje mas-wrestlingu druhý rok a je velmi úspešný v tomto športe. Svedčí o tom aj to že v tomto roku vyhral všetky europske poháre v mas-wrestlingu vo vlastnej váhovej kategorii, ako aj niektorí iní pretekári ako Peter Ersek alebo Tomáš Sido. Už na jar prišla pozvánku na majstrovstvá sveta v mas-wrestlingu od svetovej federácie mas-wrestlingu (IMWF- international mas-wrestling world federation).

Celkom pekne sa mu darilo, ale v zápase o bronzovu medailu, už nemal dostatok skúseností na to aby zdolal kazachského šampióna. Silovými schopnosťami sa mu vyrovnal, ale to bohužial to nestačilo. Attila musel uspokojiť so štvrtým miestom.

Nasledujúcou prestížnou súťažou, na ktorú sa chlapci chystajú, bude finále európskeho pohára v mas-wrestlingu v Monacu v Monte Carlo, začiatkom decembra.

f 3

f 2

f 4

FOTO: archív účastníka súťaže